Fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala generować prąd elektryczny z energii słonecznej. Dzięki licznym zabezpieczeniom oraz użyciu nowoczesnych rozwiązań realne jest uniezależnienie od dostawcy prądu. Nasza krakowska firma umożliwia w ten sposób nie tylko pozyskanie oszczędności, ale także dbanie o środowisko naturalne.

Na światowym rynku fotowoltaika istnieje już od ponad 30 lat. W Polsce, dzięki programowi PROSUMENT oraz bilansowaniu energii w oparciu o net metering, zyskuje ona na popularności każdego dnia i jest coraz częściej wybieranym sposobem na oszczędność.

Zasada działania instalacji polega na zmianie promieniowania słonecznego na prąd, który jest używany w domu czy firmie. Z reguły panele umieszczone zostają na dachu, by w sposób bezpośredni czerpać energię i przetwarzać ją na prąd elektryczny. Urządzenia zaopatrzone są w inteligentny licznik, który pozwala na kontrolę ilości zużytej energii.

System taki składa się z:

– Paneli fotowoltaicznych – najczęściej umieszczone na dachu (jest możliwośc instalacji gruntowej). To one zamieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną.

– Inwertera DC / AC – to urządzenie, które zamienia prąd produkowany w panelach na prąd, który może być wykorzystywany w domach lub przesyłany do sieci elektroenergetycznej.

– Zabezpieczeń – urządzeń automatycznie wyłączających instalacje w przypadku niesprawności sieci.

– Okablowania – przewody, złącza i konektory odpowiedniej jakości.

– Inteligentnego licznika energii – urządzenie, które mierzy ile energii (kWh) system PV oddaje do sieci.

– Systemu mocowania paneli PV do dachu.

Co daje fotowoltaika?

– oszczędność na rachunkach za prąd

– zysk ze sprzedaży energii wyprodukowanej w Twojej instalacji

– niezależność od wzrostu cen energii

– nowoczesny system, który podniesie wartość Twojej nieruchomości

– lepsze środowisko naturalne